Sv. Valentýn 2016

Tak se nám překulil rok a mílovými kroky se opět blíží sv. Valentýn a s ním i tradiční setkání editorů PaGIS. Měli bychom se sejít na obvyklém místě: v podkroví náměstí Svobody 72 / 8 v Brně v obvyklou dobu: 11.února 2016 10:00 – 15:00.  
Hlavními body programu budou
– úkoly na rok 2016,
– co se podařilo na Geoportále od listopadového úvodního školení a co nás ještě čeká,
– vazby PaGIS a ostatních částí IISPP,
– korektor přírůstkových bodů aneb správce GIS v Památkovém katalogu, 
– školení a setkání v roce 2016,
– co dále s daty na Googlu, tímto blogem a jinými „zbytečnostmi“,
– novinky v ArcGIS.
Místnost pro setkání, jak známo je sice velká, nepojme však neomezený počet osob, tudíž je třeba se nahlásit kolegyni Štoncnerové.

Jeden komentář u “Sv. Valentýn 2016”

 1. Vždycky mne potěší, když se mi něco podaří. A o to větší potěšení mám, když se něco povede i přesto, že to systém zatím v podstatě neumožňuje.
  Nejvíce se těším z mých webových map v ArcGIS Online, ve kterých využívám dostupné zdroje mapových služeb (a to i oficiální NPÚ) a dokážu v nich vytvořit jednoduché nástroje pro zjišťování údajů do Památkového katalogu, které z jiných aplikací IISPP získat zatím nemohu.
  Druhým příkladem budiž export – soupis nemovitých památek místního významu na území obce Újezd u Uničova, který se mi dnes podařilo z Památkového katalogu doslova vydupat, a to v neformátovaném formátu XLS. Ostatní exporty nejsou zatím použitelné, protože textový obsah ořezávají.
  Tak doufám, že těmi dvěma radostmi se nepotěším jen já, ale i ti, kterým jsou určeny – ostatní odborní pracovníci NPÚ.
  Tak Vám přeji, abyste se taky mohli občas potěšit drobnými výsledky své práce, a aby jich přibývalo s tím, jak náš systém bude poskytovat více a více dobrých a použitelných nástrojů a funkcí.
  Dalibor Buršík

Napsat komentář