Nové maptipy

Mnozí uživatelé už to zaregistrovali. Včera zmizela tlačítka pro přepínání maptipů v mapových aplikacích. Vyskakovací okna s informacemi o prvcích a nadefinovanými odkazy do dalších aplikací IISPP – maptipy – ovšem nezmizely. Jen fungují jinak.
Nyní je možno mít implicitně zapnuto v mapovém projektů maptipy u více vrstev. Stačí kliknout do mapy a objeví se všechny naráz.

Kolik jich je, zjistíte nahoře v okně maptipu a následně se můžete všemi prolistovat pomocí šipky, která je v záhlaví okna vpravo. Jako první se vždy objevují vrstvy prostorově identifikačních prvků s nadefinovaným odkazy do aplikací IISPP. Ty fungují tak, jak to již znáte.

Pořadí maptipů je dáno pořadím vrstev ve zdrojové mapové službě. Zobrazení maptipů, všech nebo těch, které pro svou práci aktuálně nepotřebujete můžet vypnout.
Najdete je zcela dole pod obsahem mapy – to jest  zde: ObsahMapy

Můžete tedy např. z vrstev prostorové idenitifkace  ponechat zapnuty pouze definiční a přírůstkové body.

Kromě prostorově identifikačních maptipů najdete v jednotlivých mapových aplikacích i další, doufejme užitečné. V aplikaci územně identifikační jsou to především maptipy vrstev RUIAN (adresy, stavební objekty, parcely…). Nejste tedy při načítání kódů RUIAN už odkázáni pouze na nástroj RUIAN nebo info. Vše potřebné najdete v maptipech.

S maptipy byla aktualizována i uživatelská příručka geoportálu. Najdete ji na obvyklém místě v nápovědě na geoportálu.

Napsat komentář