Nová vizualizace ArcGIS online

leonard
Současné umístění sochy sv. Leonarda v Klentnici

Jak jsem na středečním  „post“ Svatovalentýnském setkání upozorňoval, že během první poloviny roku bude vytvořena nová tvář našeho gisového online prostředí, tak se již tak stalo. Nyní bych Vás chtěl touto cestou požádat o komentáře k této změně. Fotografie na úvodní stránce AGOLu  zachycuje krajinu s pálavskými vinicemi v popředí se sochou sv. Leonarda. Viz https://npu.maps.arcgis.com/home/index.html. To bylo původní plenérové umístění sochy, která stála na zaniklé komunikaci mezi obcemi Klentnice a Milovice. Jak vidíte na fotografii k příspěvku, tak nyní ne úplně šťastně zrestaurovaná skulptura stojí na novém podstavci u silnice v obci. Porovnejte, kde jí to slušelo více, a napište to do komentáře. Ale samozřejmě hlavně se zaměřte na tu vizualizaci. Díky moc.

2 komentáře u „Nová vizualizace ArcGIS online“

  1. Abych pravdu řekl, moc se mi to nelíbí. Na první pohled to vzbuzuje dojem, že se NPÚ zabývá spíše přírodninami včetně jejich zkapalňování. A ta socha pokrytá nějakou oranžovou hmotou taky nepůsobí dobře. Nějaká fotografie většího celku s několika nemovitými památkami by se mi líbila více. Dalibor Buršík

    1. Děkuji za zpětnou vazbu. Zvolená fotografie byla vybrána záměrně. Jednak je na ní navázán příběh. Viz článek nebo text pod fotografií. Rovněž jsem chtěl poukázat na fakt, že památková péče nejsou jen dokonale opravené památky a fotogenické hrady nebo zrestaurované skulptury, ale také stáří, rozpad a patina.

Napsat komentář