My máme mapové značky, to se máme…

Pokud jste četli pozorně pohádku kolegy Eismanna, víte, že součástí klíče k památkám jsou i piktogramy. Kupodivu, nebo se vlastně nedivme, najdeme další, odlišné piktogramy na webu Klíče k památkám.
Klíč má své piktogramy pro tisk a proweb, další nás nejspíše čekají na novém webu NPÚ, no a i my je máme. Nikoliv piktogramy. anóbrž mapové značky ve formě fontů použitelných v našich mapových aplikacích.
Jak jsme již dříve informovali, vše začalo již v loňském roce, kdy díky spolupráci s brněnskou SSUD byly mapové značky pro IISPP zadány jako maturitní práce. V předchozím příspěvku jsme představili jejich pracovní verzi, kterou pod vedením Aleny Jedličkové, navrhla studentka SSUD Helena Lazarová.
Na podzim loňského roku práci dotáhla do podle našeho názoru zdárného konce, takže nyní disponujeme fonty pro mapové značky pro typy prvků evidovaných v Památkovém katalogu včetně vyjádření jejich stavu a prezentace v legendách vybraných tematických map.
Neznamená to, že by nebylo co vylepšovat, vždy se něco najde. Ale pokud budete uvažovat např. o podobě nového mapového projektu pro účel V+V, poraďte se nejprve s manuálem mapových značek IISPP, který jsme Vám zpřístupnili ve sdílených dokumentu na Googlu.

Jeden komentář u “My máme mapové značky, to se máme…”

  1. Škála značek ve všech mapových projektech vyvolává zvláštní pocity. Možná by vůbec všechny mohly být vydány v nějaké tabulce. Slyšel jsem také, že řada map s odborným obsahem je dostupná prostřednictvím Geoportálu snad ve formě vrstev map (omlouvám se za hledané výrazivo). Takže by mělo být možné zhlédnout "naráz" pro každý objekt vidět, co se k památce shromáždilo z různých projektů. Díky, kdyby se to mohlo trochu vysvětlit v nějakém dalším blogu…

Napsat komentář