Merimée, Mistral a ti druzí – část třetí

Kromě Atlasu kulturního dědictví, jemuž jsme se věnovali v předchozí části, najdeme prostorová data kulturního dědictví i na francouzském národním geoportálu v oddíle Culture et Patrimoine:

fra_016Nutno ovšem podotknouti, že tato data nejsou obsažena v Atlasu a vice versa data Atlasu nenajdeme (zatím?) na národním geoportálu, pokud jsme se správně dívali na rozdíl od dat ochrany přírody ani v oddíle INSPIRE.

Ve výše zmíněných datech Culture et Patrimoine najdeme mimo dat zahradních, krajinářských a preventivní archeologie, i bodově lokalizované státní památky (monuments nationaux) ve správě Centre des monuments nationaux.

Na mapě Monuments nationaux se po kliknutí na bod památky objeví informační okno s její fotografií a popisem:

fra_018Odkazy na na památku na stránkách Centre de monuments nationaux, které by se měly zobrazit po kliknutí na En savoir plus (Dozvědět se více), nás ovšem zavedou pouze na úvodní stranu centra: https://www.monuments-nationaux.fr.  Zde si už musíte konkretní památku, kterou chcete navštívit dohledat sami. Přehled najdete po kliknití na ikonu MONUMENT.

fra_022fra_020Buďto v mapě, nebo v seznamu pod ní. A konečně se tak dostanete na stránku památky (v našem případě château de Vincennes): http://www.chateau-de-vincennes.fr/

fra_021Pokud Vám ta mapová dvojkolejnost něco připomíná, buďte ujištěni, že se jedná o podobnost čistě náhodnou.

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář