6. výjezdní setkání editorů PaGIS, správců MIS a příznivců IISPP

Jak jste si již mohli povšimnout v našem kalendáriu, 22. – 24. 5 se uskuteční již 6. výjezdní setkání editorů PaGIS, správců MIS a příznivců IISPP. Tentokrát na Kuksu.
Program bude jako v předchozích letech rozdělen na tři části:
22.5.2017 – PaGIS (a geoportál památkové péče)
23.5.2017 – Památkový katalog, IISPP (a portál IISPP)
24.5.2017 – MIS a Codebook
Exkurze : úterý cca 17:00 hod

Zde jsou základní praktické informace:

 • Účastnický poplatek: 100,- Kč na osobu plus 100,- Kč za každý den programu (tj. celkem min. 200,- / max. 400,- Kč)
 • Ubytování ve dvoulůžkových pokojích: přímo v areálu hospitálu, cena 150, – Kč / noc
 • Stravování:
  • Snídaně – vlastní zásoby
  • Oběd – restaurace Na Sýpce (cena 90 – 120,- Kč)
  • Večeře – restaurace Na Sýpce (v areálu / jídelní lístek) či restaurace Baroque (dole v obci / jídelní lístek)
  • Občerstvení: káva, čaj, sušenky

Přihlašovací formulář.
Registrovaní čtenáři tohoto blogu si mohou stav své přihlášky zkontrolovat zde.

Jeden komentář u “6. výjezdní setkání editorů PaGIS, správců MIS a příznivců IISPP”

 1. Doplňuji praktické informace z emailu kolegyně Tučkové:

  Vážení kolegové, protože se mi množí dotazy, a nevím, zda se ke všem veškeré informace dostaly, posílám stručné info k setkání na Kuksu:

  1) K hospitalu se autem dostanete jen přes Slotov (sjezd na Brod za Heřmanicemi)! Most přes řeku je v opravě, ale je pro pěší zajištěna dřevěná lávka, takže jít na druhý břeh do obce nebude problém. Pěšky od autobusové zastávky „na rozcestí“ (při hlavní komunikaci) k hospitalu to trvá cca 20 – 25 min. (počítáno se zátěží batohu). Od železniční zastávky k hospitalu cca 5 minut – dá se projít zahradou přímo do čestného dvora, nemusí se vše obcházet.

  2) Parkovat budeme v bývalém hospodářském dvoře (před Hospodou Na Sýpce). V pondělí je v hospitalu zavřeno, takže tam budeme mít celé parkoviště pro sebe.

  3) Ubytování je přímo v JV křídle hospitalu – vstup v průjezdu do čestného dvora z východní strany areálu ve směru od hospodářského dvora (viz fota v odkazu na úschovnu níže). Cena ubytování je 150Kč za noc a osobu – plus každý účastník bez ohledu na to, zda přespával či nikoli, musí zaplatit poplatek za pronájem sálu 100 Kč za každý započatý den (rekonstrukce šla z evropských peněz a takto jsou nastavena pravidla, přes to nejede vlak) – což znamená:

  * všechny tři dny i s přespáním (2 noci) zaplatí 3×100 + 2×150 = 600Kč

  * dva dny s jednou nocí 2×100 + 150 = 350Kč (i když přijedete večer, musíte zaplatit poplatek 100Kč za den příjezdu! – poplatek je za každý započatý den)

  * pokud bude jeden den bez ubytování, zaplatí 100Kč.

  V hospitalu je k dispozici 16 dvoulůžkových pokojů (rozpis pokojů má k dispozici Anča Štoncnerová) a jeden dvoupokoják se třemi lůžky (2+1). K dispozici je kuchyňka se základním vybavením (lednička, mikrovlnka, rychlovarná konvice, plotýnka – hrnečků a lžiček nemusí být dostatek).. Pokoje mají vlastní sociální zařízení na pokoji. Klíče od pokojů budou rozdány až během dopoledne o přestávce po zaplacení. Kasírovat bude Anča Štoncnerová – klasicky hotově oproti dokladu, jako každý rok. Vybere jak peníze za ubytování, poplatek za sál, tak i konferenční poplatek na občerstvení, který se bude pohybovat také kolem stokoruny. Vše dohromady. Odubytování je nutné nejpozději do 10:00 hod. každý den – ti, co jsou jen na jednu noc se střídají s těmi, co přijedou na noc následující a je třeba, aby personál hospitalu měl čas pokoj uklidit. To platí i pro účastníky, kteří budou až do středy – po nás se koná další seminář a je třeba všechny pokoje znovu připravit. Takže ve středu nejpozději do 10:00 hod. Anče Štoncnerové odevzdáte klíče. Každý ubytovaný by měl mít svůj klíč.

  4) Stravování :

  Oběd na úterý a středu – kdo si zaškrtl v tabulce – má zajištěn v Hospodě Na Sýpce (rezervace od 12:00 –do 13:00), která je hned vedle hospitalu v bývalém hospodářském dvoře (tam, kde budeme parkovat). Většina jsou hotovky, takže se čekat nějak moc nebude. Platí si každý sám na místě a měly by tam brát naše stravenky. Menu se nepodařilo vyjednat. Provozovatel dobře ví, že nemá moc konkurenci, takže jídla a ceny viz jídelní lístek v odkazu na úschovnu níže (klasická jídla standardní kvality, ceny od 120 Kč). Dole v obci u řeky je restaurace Baroque. Kdo bude chtít jít tam na oběd, není problém. Vědí o nás. Tato restaurace je na jídlo dražší a kvalita v poměru cena výkon z mého pohledu průměrná až podprůměrná. Tato restaurace ale zároveň slouží i jako hospůdka, kde je možno večer příjemně posedět. Je zde pro nás zajištěna prodloužená otevírací doba do noci, pokud bude zájem. Hospoda Na Sýpce zavírá bohužel už v 17:00 hod. a ochota provozovatele o prodloužení otevírací doby je nulová. Pro méně náročné je zde i možnost sezónní hospody na severním okraji obce,poblíž hřiště (viz foto a plánek v odkazu na úschovnu).

  Pondělí bude z hlediska oběda problematické – restaurace Sýpka bude mít zavřeno (!), takže je jen možnost restaurace Baroque dole u řeky, vlastních zásob nebo jinak mohu ještě nabídnout dovoz tohoto :

  Kuřecí karbenátek s chlebem 17,-
  Smaženka s chlebem 14,-
  Kuřecí řízek (vykostěné stehno) s chlebem 48,-
  Vepřový řízek (krkovice)s chlebem 59,-
  Vaječná omeleta s chlebem 25,-
  Kuřecí stehno s chlebem 38,-

  pozn. : vlastní zásoby nebo toto dovezené jídlo nelze ohřát v místě sálu, mikrovlnka nebo plotýnka jsou jen na ubytovačce. Nemám možnost zajistit, aby byla 100% teplá (nemáme ohřívač). Toto jídlo bychom podávali na papírovém tácku s plastovým jednorázovým příborem, takže žádný luxus, ale někomu by to možná stačilo.

  Snídaně a večeře ve vlastní režii a zásob (viz vcelku vybavená kuchyňka na ubytovačce).

  5) Malý obchůdek, co v obci byl, už je zavřený, takže tu není možnost si něco koupit. V obci je pouze jeden sezónní bufet, ale zatím nevím, zda bude otevřen už i v květnu. Takže opravdu jídlo s sebou. Jaroměř (Tesco, Kaufland, Lidl, Penny, Coop) je vzdálená 15 minut cesty autem, po domluvě bych mohla popřípadě zajet.

  6) Internet : na ubytovačce není wifi k dispozici a přednáškový sál má pouze kolem 20Mb/s, takže by to mělo stačit pro přednášející, ale nikoli pro všechna ostatní připojení. Pokud máte vlastní možnost připojení, počítejte s tím.

  7) Občerstvení : nebude kávovar, pouze várnice na vodu – tedy káva, čaj pouze formou samoobsluhy v předsálí. A samozřejně voda a sušenky J..

  8) Prohlídka hospitalu je rezervována na úterý – nástup mezi 4 – půl5 max, později nelze.

  Viz níže posílám odkaz na úschovnu, kde jsou orientační fotografie, jednoduchý plánek a jídelní lístky obou restaurací – jak na Sýpce, tak Baroqua – obě aktualizované.

  Mějte hezký den a brzy nashledanou v Kuksu

  Kateřina Tučková

  http://www.uschovna.cz/zasilka/MAZR88F8V7XY37E7-UW5

Napsat komentář